Kategorie
Pożyczanie

Negatywna historia w BIK. Czy można wziąć kolejny kredyt?

Pożyczanie pieniędzy to codzienność naszych czasów. Decydujemy się na to z wielu powodów, które można sprowadzić do jednego wyjaśnienia – nie posiadamy w budżecie domowym takich pieniędzy, jakie są nam niezbędne. Zakup drogiej rzeczy, nieprzewidziane wydatki lub po prostu koszty życia – to najczęstsze powody pożyczania pieniędzy. Pożyczki i kredyty to oferta wielu instytucji. Nie wszystkie jednak pożyczą pieniądze tym, którzy mają złą historię w BIK.

BIK to duży problem dla ludzi nie płacących na czas swoich zobowiązań.
BIK to duży problem dla ludzi nie płacących na czas swoich zobowiązań.

BIK. Bat na dłużników.

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która gromadzi dane o wszystkich produktach pożyczkowych i o wszystkich osobach, które takie zobowiązania spłacali lub spłacają. Warto tutaj wspomnieć o jednym – każdy, kto kiedykolwiek pożyczał pieniądze w banku czy innej instytucji, z pewnością jest w BIK. Od tego, jakiego rodzaju informacje na jego temat się tam znajdują zależy, czy ocena klienta jest pozytywna. Klient, który posiada negatywną historię w BIK z pewnością nie otrzyma kolejnej pożyczki ani kredytu w żadnym banku.

Czy to oznacza, że negatywna historia w BIK blokuje wszelkie opcje pożyczania pieniędzy?

Osoby ze złą historią w BIK mogą wziąć kolejne pożyczki i kredyty, pod warunkiem, że zdecydują się na ofertę instytucji, która nie sprawdza BIK. Nie każdy wie, że taka opcja pożyczania pieniędzy istnieje również w sieci Internet. Kredyt bez BIK przez internet jest dostępny w wielu instytucjach – wystarczy poszukać.

Liczą się warunki, na podstawie których pieniądze są pożyczane.

Fakt nie sprawdzania BIK nie musi oznaczać, że produkt pożyczkowy jest korzystny. Decydując się na pożyczenie pieniędzy, warto wybrać najlepszą ofertę. Sporo na temat pożyczek bez BIK można przeczytać na stronie internetowej http://judaszowesrebrniki.pl/kredyt-bez-bik-przez-internet oraz w innych miejscach. Warto czytać, porównywać oferty i wybierać takie które spełniają nasze oczekiwania.

Produkt pożyczkowy trzeba spłacić.

Pożyczone pieniądze trzeba spłacić a kwota do spłaty będzie z pewnością wyższa od kwoty, którą otrzymaliśmy. Warto mieć tego świadomość i nie pożyczać, jeśli nie mamy pewności, że zobowiązanie będziemy mogli uregulować. Zawsze należy rozważnie podchodzić do tematu pożyczek i kredytów. To jest w naszym interesie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *