Kategorie
Firmy pożyczkowe

Morgis zamyka swoją działalność na dobre?

Jedna z mniej znanych, ale również dość młodych firm pożyczkowych – Morgis, zawiesiła swoją działalność. Zawieszenie to jest nieoficjalne, ponieważ na stronie głównej serwisu nie dowiadujemy się o zakończeniu działalności firmy.

Brak możliwości złożenia wniosku

Morgis zablokował swoim potencjalnym klientom możliwość składania wniosków przez Internet. Co prawda, podobna informacja nie jest podana w przypadku składania wniosków przez SMS, ale wydaje się, że również pozostaną one bez odpowiedzi. Z drugiej jednak strony, Morgis argumentuje zamknięcie możliwości wnioskowania online, przez zbyt słabo działający system obsługi pożyczek. Możliwe więc, że klienci nadal mają szansę złożyć wniosek za pomocą wiadomości SMS.
Informacja ze strony firmy podczas próby rejestracji:

  • „Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, które przerosło nasze oczekiwania, wystąpiły problemy z jednoczesną obsługą tak dużej ilości osób. Dla państwa wygody przygotowujemy nowy czytelniejszy i bardziej stabilny system komputerowy. Niestety na czas tych prac musieliśmy wstrzymać przyjmowanie nowych wniosków.”
kobieta składa podpis
Jak widać na przykładzie Morgis nie wszystkie firmy pozabankowe odnoszą sukces.

Co jeśli wniosek złożyłem już wcześniej?

Wszyscy klienci, którzy w chwili obecnej posiadają otwartą pożyczkę w Morgis, nie muszą obawiać się powyższych wiadomości. Według zapewnień firmy również wszystkie wnioski wysłane przed zmianą trybu działalności firmy będą rozpatrywane w normalnym trybie.

  • „Obsługa dotychczas złożonych wniosków oraz zweryfikowanych klientów będzie oczywiście funkcjonowała nadal.”

Kiedy Morgis wznowi działalność?
Nie jest wiadomym, kiedy oraz czy w ogóle firma Morgis wznowi swoją działalność na rynku mikropożyczek. W pozostawionej wiadomości lakonicznie napisano jedynie, że ponownie zaprasza się klientów do skorzystania z oferty „za kilka tygodni”. Przy wiadomości nie widnieje jednak żadna data jej sporządzenia, a według naszych informacji została ona napisana kilka dobrych miesięcy temu. Nadal jednak nic się nie zmieniło, wygląd strony pozostał ten sam, nie wprowadzono zmian w systemie komputerowym, oraz nadal nie umożliwiono klientom złożenia wniosków.

Plusy i minusy pożyczek, jeśli powrócą

Spodziewamy się, że jeśli możliwość pożyczkowania w firmie powróci, to najpewniej zmieni się cały design strony. Obecna prezencja strony nieco „trąci myszką”, a przy tym jest mało czytelna dla potencjalnych klientów. Czy z oferty firmy warto będzie ponownie skorzystać? Jak najbardziej tak, szczególnie jeśli zmiany systemu i wyglądu, poniosą ze sobą również zmiany zasad udzielania pożyczek. Do tej pory były to pożyczki bardzo drogie nawet, jak na ten sektor pożyczkowy. Reprezentatywny koszt pożyczki mógł wyglądać w następujący sposób:

Reprezentatywny koszt pożyczek w Morgis dla różnych kwot w okresie pożyczkowania wynoszącym 30 dni

Kwota pożyczki

RRSO

200 zł

25033.14 %

500 zł

25033.14 %

1 000 zł

25033.14 %

2 000 zł

25033.14 %

Dodatkowym minusem firmy jest ustanowienie wysokości pierwszej pożyczki na maksimum 200 zł. Przy pierwszym wniosku nie można pożyczyć innej kwoty. Być może to również ulegnie zmianie po rewitalizacji całego serwisu – przynajmniej taką mamy nadzieję. Plusem, który należy się Morgis, jest udostępnienie pożyczek przez SMS – nadal rzadko spotykane w innych firmach tego samego sektora.
Osoby pragnące skontaktować się z przedstawicielami firmy mogą to zrobić na podane niżej sposoby:

  • Telefon: 799 10 10 10
  • Formularz kontaktowy: https://morgis.pl/Home/Kontakt

Źródło wiadomości: http://swiatkonsumenta.pl/morgis/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *