Kategorie
Kredyt

Kredyt dla dłuzników? To wykonalne!

babcia liczy gotówkęWiele ludzi boi się, że jeśli już mają na swym ekoncie pewne zobowiązania finansowe, to nie powiedzie im się otrzymanie wierzytelności czy kredytu. W sytuacji krótkotrwałego zastoju własnych finansów wypatrują więc alternatyw, takowych jak pożyczka od najbliższych czy zobowiązania prywatne.

Ale spokojnie, szybki kredyt dla zadłużonych oferuje faktycznie bardzo wiele wypróbowanych i uznanych jednostek pożyczkowych. Nawet z zadłużeniem posiadasz opcję na zdobycie pieniędzy.

Żądania firm pożyczkowych

Zdobycie wierzytelności w banku powiązane jest z załatwianiem pokaźnych formalności. Nawet otrzymanie nieznaczącej sumy wierzytelności oznacza dawanie zaświadczeń od pracodawcy, poświadczeń zarobków, umowy o pracę na czas nieoznaczony. Zajmuje to multum czasu, do tego dostanie kredytu – przede wszystkim przez osoby zadłużone – jest raczej niepewne.
Firmy pożyczkowe mają natomiast znacznie mniejsze wymagania od przypuszczalnych pozyczających. Przede wszystkim nie potrzebują żadnych poświadczeń, zaświadczeń ani przedstawiania umowy o pracę. Dlatego jest to świetne wyjście nie tylko dla dłuzników, ale dodatkowo dla ludzi zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło. Oprócz tego, choć dosadna większa część z nich bada historię kredytową w BIK i KRD (Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Dłużników), ich żądania i w tej materii są wysoce mniejsze niż banków.
nakaz zapłaty

Co to takiego BIK?

BIK, alias Biuro Informacji Kredytowej to spółka, która magazynuje informacje o dowolnych zadłużeniach każdej osoby. Są to zarówno obciążenia kart kredytowych, zakupy na raty w sklepach AGD/RTV, jak i olbrzymie obciążenia finansowe, jak hipoteka. BIK zawiera jednak dodatkowo dane o tym, czy zobowiązanie było systematycznie zwracane. Jeżeli tak, historia kredytowa jest odpowiednia i osoba, która nie posiada spóźnień posiada większe szanse na zdobycie wierzytelności.
to od razu widoczne, że weryfikowanie przeszłości w BIK to nie jest synonimiczne z negacją udostępnienia wierzytelności, czego nierzadko obawiają się osoby zadłużone. Coraz nagminniej wolno odnaleźć ogłoszenia, że jednostki pożyczkowe proponują pożyczki tymczasowe „bez BIK” i osoby zadłużone adresują się właśnie do nich, usiłując zdobyć kredyt. Nie jest to aczkolwiek wymagane, ani bez owijania w bawełnę mówiąc, opłacalne wyjście, z bardzo prostej racji – te instytucje nie są pewne, czy ich użytkownicy będą zwracać dług, jesli nie posiadają wiedzy odnośnie ich historii kredytowej. Przez to zabezpieczają się w inny sposób przed porażką – ustalają nadzwyczaj wysokie oprocentowanie i kolosalne opłaty za każde spóźnienie zwrotu.
bilon
Przeszłość BIK może być dodatkowo bardzo przydatna dla ciebie. Firma pożyczkowa, sprawdzając ją zdoła dojść do morału, że dasz rady spłacić zobowiązania. Ale to nie znaczy, że nie otrzymasz wierzytelności – mogą zaproponować ci niższą kwotę bądź rozdzielą wierzytelność na większą ilość drobniejszych stawek.