Kategorie
Firmy pożyczkowe

Kredyt bez KRD – gdzie szukać pomocy?

W Polsce istnieje przynajmniej kilka Biur Informacji Gospodarczej. KRD jest pierwszym z nich, chociaż nie jest tak popularne jak BIK. Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. – bo tak brzmi pełna nazwa KRD, zajmuje się swoją działalnością nieprzerwanie od sierpnia 2003 roku. KRD tylko i wyłącznie przechowuje oraz gromadzi dane o dłużnikach.

Czym zajmuje się KRD? Jak działa?

Wyjątkowość KRD polega na tym, że obsługuje zarówno wielkie korporacje, jak i średnie i małe firmy, a także firmy jednoosobowe. Do 2010 roku baza dostępna była jedynie tym podmiotom gospodarczym, ale od tego czasu korzystać z jej zasobów mogą również osoby fizyczne, a także dodatkowo gminy i wierzyciele wtórni.
Firma nie jest do końca znana opinii publicznej. W przeprowadzonej w 2013 roku sondzie, jedynie 55% wszystkich badanych wiedziało, czym zajmuje się Krajowy Rejestr Długów. Najbardziej poinformowaną grupą społeczną byli prywatni przedsiębiorcy, wśród których 77% osób znało KRD.

Informacje zbierane przez Krajowy Rejestr Długów

Informacje przechowywane i przetwarzane przez KRD to wyłącznie informacje o zadłużeniach. Z tego względu nie buduje się wewnątrz firmy swojej pozytywnej historii, jak ma to miejsce w przypadku Biura Informacji Kredytowej. Do KRD zgłaszane są jedynie sprawy braku spłaty należności lub braku terminowych wpłat rat.
Każda z osób, nawet fizycznych, ma możliwość przejrzenia swojej własnej historii KRD. Pamiętajmy, że wpisanie na listę dłużników KRD znacząco zmniejsza wiarygodność finansową.

 • Założenie bezpłatne konta KRD w celu sprawdzenia swoich danych:
  http://www2.krd.pl/Sprawdzanie-firm/Dla-konsumentow/Korzysci.aspx

Kredyt bez KRD – dlaczego warto?

Kredyt bez KRD stał się ostatnio produktem tak samo popularnym jak kredyt bez BIK przez Internet. Stało się tak dlatego, że figurując w bazach KRD mamy bardzo niewielką możliwość otrzymania kredytu czy pożyczki. Każdy nasz wniosek zostanie odrzucony, zaufanie banków i SKOK-ów maleje w stosunku do dłużników wpisanych do rejestru. Nie można się temu dziwić, banki wolą lokować swoje oszczędności w inwestycjach, które przynoszą pewny zysk, tym samym nie udzielają kredytów osobom zadłużonym.

Zostałem wpisany do KRD, a potrzebna mi pożyczka

Osoby będące wpisanymi do KRD mogą spróbować swoich sił w tzw. pożyczkach społecznościowych lub w niektórych firmach pozabankowych. Kredyt bez BIK przez Internet to jeden z głównych produktów niektórych z parabanków. Kiedy firma nie sprawdza swoich klientów w BIK, z reguły nie są sprawdzane również pozostałe bazy, także KRD czy BIG InfoMonitor.
Dobrym wyjściem jest skorzystanie z usług firm oferujących pożyczki społecznościowe. Uzyskanie kredytu czy pożyczki będzie tutaj zależało od naszego budowania zaufania wśród innych użytkowników portalu.

Kredyt bez KRD przez pożyczki społecznościowe

Firmy oferujące platformy pożyczek społecznościowych również weryfikują dane pożyczkobiorców w bazach dłużników, z tą różnicą, że pożyczka nadal może nam zostać udzielona. Przy nazwie naszego użytkownika widnieje „łatka” z nieterminową spłatą wpisaną do BIK czy KRD, jednak to sami inwestorzy decydują, czy warto nam pożyczyć, czy też nie. Wśród portali pożyczek społecznościowych warto wspomnieć następujące z nich:

 1. Kokos.pl
  Jeden z pierwszych portali tego typu. Niezwykle rozbudowany. Działa na polskim rynku od ponad 4 lat. Posiada największą liczbę zarejestrowanych inwestorów.
 2. Zakra.pl
  Zakra posiada ponad 30 tysięcy użytkowników – zarówno pożyczkobiorców, jak i inwestorów. Średnie oprocentowanie pożyczki wynosi 11%
 3. Lendico.pl
  Portal powstały dopiero w 2014 roku. Warto do niego przystąpić, aby od samego początku budować swoją pozytywną historię spłat. Oprocentowanie pożyczek sięga nawet 14%. Najniższe oprocentowanie wynosi około 6,5%.

Prosimy o pozostawianie w komentarzach innych, analogicznych stron, które pomogą w zdobyciu kredytu bez KRD – dla wszystkich zainteresowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *